Netflix a YouTube snižují kvalitu, Uložto.cz mělo včera problémy s rychlostí stahování

Netflix a YouTube snižují kvalitu, Uložto.cz mělo včera problémy s rychlostí stahování,

Děti jsou kvůli koronaviru doma a spousta lidí dostalo možnost mít tzv. Homeoffice. Kvůli tomu se začínají přetěžovat nejen české, ale dá se řící celosvětové sítě. USA na tom jsou zatím v pořádku, ale na situaci v Evropě už zareagoval Netflix. Po dobu následujících třiceti dní tak Netflix pojede pouze standardní HD rozlišení (720p) bez možnosti Full HD nebo ještě vyššího Ultra HD (4K). Odborníci předpokládají, že výsledkem bude v evropských sítích zhruba o 25 % menší provoz ze strany Netflixu.

Toto opatření přijímá také YouTube. Google si sice nevšiml žádného nárůstu provozu, ale přijímá toto opatření, aby zajistil, že lidé, kteří sledují videa z domova, nebudou evropskou síťovou infrastrukturu zatěžovat.

Uložto.cz včera informovalo o nižší rychlost stahování, nebyla to ale chyba na straně uložto.cz, ale chyba páteřní sítě. Takže opět reakce na to, že o víkendu byla většina lidí doma a buď streamovali nebo stahovali. Nemalý vliv má určitě i hraní online her, které se teď také zvýšilo o stovky procent.

Co si z toho vzít?

Pokud se Vám bude nějaké video stahovat pomaleji nebo budete čekat delší dobu než se Vám spustí film na Netflixu, nic si z toho nedělejte, nevolejte hned svému poskytovateli internetu, on Vám nijak nepomůže. Znamená to, že síť je přetížená.

Nemáte problémy s rychlostí internetu? Filmová studia pouštějí do světa některé filmy dříve, takže pokud se nudíte, tak běžte na uložto.cz a stáhněte si je.